2008. április 16., szerda

Fóliában sült pulykamáj és gomba

Sütés előtt
Hozzávalók:
6 nagy fej csiperke gomba,
2 nagy pulykamáj,
só,
bors,
vaj,
petrezselyem,
kakukkfű,
bazsalikom,
majoranna.
Elkészítés:
A gombát megmosom és vastagra felszeletelem. Nagyjából az adag felét egy vajjal megkent alufólia lapra terítem. Megsózom, megborsozom, az apróra vágott petrezselyemmel és a többi fűszerrel megszórom, majd ráfektetem a pulykamájat. Erre ismét gombát teszek és a fűszerezem. Összegöngyölöm a fóliát és nem túl izzó parázsban kb. 20 percig sütöm.


Pisztráng grillezve

'A tökéletes' sült pisztráng




Tájkép hallal

Hozzávalók:

70 dkg pisztráng,
2 szelet füstölt szalonna,
kakukkfű,
bazsalikom,
szurokfű,
rozmaring,
kevés őrölt bors,
4 gerezd fokhagyma,
olaj, só

Elkészítés:

A megtisztított pisztrángokat kívül-belűl besózom, kicsit várok, hogy a só jól átjárja, majd a fűszerekkel és az olajjal sűrű pácot készítek. Ezután egy megfelelő edénybe helyezem a halakat és gondosan rákenem a fűszeres olajat. A sütés előtt 3-4 órára a hűtőszekrénybe teszem.




2008. április 14., hétfő

Pisztráng és egyéb finomságok faszénparázson

A sütés helyszíne

A képen látható finomságokat vasárnap sütöttük a sziget spiccen, ami az egyik kedvenc kiránduló helyünk Istvánnal. Gyönyörű a táj, a homokos Duna part miatt pedig a sütés nem igényel túl nagy előkészületet, egyszerűen egy kis gödröt kell ásni, majd megtölteni faszénnel, megvárni míg ízzik a parázs és máris kezdődhet a sütés!

Először a pisztrángot sütöttük meg, aminek az előkészítése és sütése István specialitása!
Aki csak egyszer is eszik a sült pisztrángjából....... -:))


Hozzávaló:


3 db pisztráng,
3 szelet bacon szalonna,
bazsalikom,
kakukkfű,
rozmaring,
koriander,
só, olaj,
citromkarika.


A pisztrángokat megmosom, megtisztítom, kívűl-belül besózom, majd a bazsalikommal, a kukkfűvel, a rozmaringgal és az őrölt korianderrel megszórom. A hasába teszek egy-egy szalonna szeletet valamint 1-2 citromkarikát. Olajjal meglocsolom egy kicsit és a sütés előtt legalább 30 percig állni hagyom.


2008. április 7., hétfő

Pikáns csirkecomb diós rizzsel és zöldhagymamártással





Hozzávalók:

4 egész csirkecomb,
1 evőkanál erőspaprika krém,
2 gerezd fokhagyma,
1 tk koriander,
olaj, só, őrölt bors

A hagymamártáshoz:

1 csokor zöldhagyma,
2 ek. liszt,
1 dl zöldségleves,
1 dl tejszín,
őrölt bors, só

A körethez:

25 dkg főtt rizs,
1 tojás,
1 pohár dióbél,
1,5 dl olaj a sütéshez,
só, bors

Elkészítés:

A csirkecombokat sózom, borsozom, majd bekenem a paprikakrémmel és a zúzott fokhagymával. A végén beszórom az őrőlt korianderrel. 1-2 órára a hűtőbe rakom, majd 40-45 percig sütöm.

Közben elkészítem a mártást. A zöldhagymát felkarikázom, majd az olajon megdinsztelem, megszórom a liszttel, felengedem a zöldséglevessel, majd a tejszínt is belerakom, sózom, borsozom és készre forralom.

Ezután a köretet készítem el. A megfőzött rizsbe belekeverem a nyers tojást és a diót, ízlés szerint sót és borsot, majd kis pogácsákat formázok belőle és forró olajban kisütöm.

Bizony, nem sajnáltam az Erős Pistát a csirkecomb pácolásásra, de mi szeretjük a csípőset! A diós rizs pedig annyira fincsi, hogy mindenkinek ajánlom, hogy készítse el, bármilyen más ételhez is köretnek. Kihűlve is nagyon ízletes, valamilyen hidegtálon is megállná a helyét.

2008. április 4., péntek

Rukolás saláta zöldborsóval, kukoricával és eperecettel






Hozzávalók:



1,5 dl eperlekvár vagy 1 nagy marék friss eper,
25 dkg fejtett zöldborsó,
1/2 konzerv kukorica,
1 dl ecet,
1 nagy marék rukola,
1 nagy marék tetszőleges salátanövény
1 csomag újhagyma,
0,5 salátaolaj




Elkészítése:


Az ecetet és az apróra vágott epret ill. az eperlekvárt rozsdamentes acélból készült edénybe teszem, majd összeforralom. Alacsony lángon 3 percig főzöm, majd leszűröm.
Megfőzöm a zöldborsót, a konzerv kukoricát lecsöpögtetem és a rukolát valamint a salátát apróra tépkedem. Az újhagymát felaprítom. Egy tálban összekeverem a hozzávalókat, salátaolajjal meglocsolom és nyakon öntöm egy adag eperecettel. A saláta tetejét díszíthetem friss eperrel vagy eperlekvárral..

Nos! -:) Képzeljétek el, hogy innentől kezdve István szereti a rukolát! Ez nem volt mindig így! A rukolás rizst amit az egyik régebbi receptemben készítettem el, azóta is emlegeti, nem igazán pozitív értelemben. Természetesen nagyon finom volt :)), de neki nem jött be! Megette ugyan (mert mi mást tehetett volna? :) de egészen idáig azt mondogatta, hogy Ő nem szereti a rukolát.....